2014 m. lapkričio 27 d., ketvirtadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 10,
03223 Vilnius,
tel.: 2333 320,
faks.: 2332 469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 859618
Šiandien: 540
Dabar: 23
 
Naujienos ir įvykiai
 
2014-10-10 NDNT ir SODROS atstovai susitiko aktualiais bendradarbiavimo klausimais

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva ir Vilniaus teritorinių skyrių vedėjai susitiko su SODROS Vilniaus skyriaus direktoriaus pavaduotoju Arvydu Laurinaičiu ir Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Jolanta Pažarskiene.

Susitikimo metu SODROS atstovams pristatytas nuo šių metų vidurio įsigaliojęs naujas asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimynas, pildomas vertinant asmens darbingumo lygį. Įvedant šių faktorių vertinimą Lietuvoje nuo medicininio darbingumo vertinimo modelio palaipsniui pereinama prie biopsichosocialinio, kai atsižvelgiama ne tik į sveikatos ir organizmo funkcijų sutrikimus, bet ir į aplinkos sąlygas, socialinius veiksnius, kurie riboja asmens veiklą ir gebėjimą dalyvauti socialiniame gyvenime.

NDNT ir SODROS atstovai taip pat aptarė galimybes praplėsti keitimosi duomenimis, esančiais šių įstaigų informacinėse sistemose, aprėptį, tarėsi, kaip objektyviau nustatyti asmenų, sergančių ilgalaikio gydymo reikalaujančiomis ligomis, pvz., vėžiu, tuberkulioze, laikiną nedarbingumą ir negalią.


Skaityti toliau >
2014-09-22 Azerbaidžaniečiai NDNT domėjosi negalios nustatymo klausimais

NDNT penkių dienų vizitą baigė Azerbaidžano Respublikos delegacija, vadovaujama Azerbaidžano Respublikos darbo ir socialinės gyventojų apsaugos viceministro Natigo Mamadovo.

Svečiai į Lietuvą susipažinti su negalios nustatymo sistema ir neįgaliųjų socialinės integracijos klausimais atvyko pagal Dvynių projektą „Parama Azerbaidžano socialinės apsaugos ir darbo ministerijai tobulinant medicininę – socialinę asmenų su negalia reabilitacijos sistemą“, finansuojamą ES lėšomis.

Azerbaidžaniečiai NDNT domėjosi darbingumo lygio nustatymo sistema, grindžiama psichosocialiniu modeliu. Ypatingo dėmesio sulaukė neįgaliųjų profesinės reabilitacijos poreikio nustatymas ir tokios reabilitacijos vykdymas.

Delegacijos nariams buvo sudaryta galimybė ne tik susipažinti su teoriniais ir praktiniais NDNT veiklos klausimais teritoriniuose skyriuose, bet ir apsilankyti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Reabilitacijos klinikoje, VšĮ Vilniaus psichosocialinės reabilitacijos ir Valakupių reabilitacijos centruose, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Vaikų ligoninės Vaikų fizinės medicinos ir reabilitacijos centre. Svečius taip pat domino socialinės senyvo amžiaus žmonių  globa mūsų šalyje – apie juos diskutuota Gerontologijos ir reabilitacijos centre Vilniuje.

Svečiai iš Azerbaidžano pagal minėtą Dvynių projektą mokomojo vizito NDNT lankėsi jau antrą kartą.


Skaityti toliau >
2014-09-10 NDNT siekia efektyvesnio bendradarbiavimo

 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (toliau – NDNT) direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva, Vilniaus  teritorinių skyrių vedėjai bei Metodikos ir informatikos skyriaus atstovai susitiko su Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento Socialinių išmokų ir Socialinės paramos skyriaus bei Socialinės paramos centro atstovais.

NDNT veiklos sritys (neįgalumo, darbingumo lygio, pirminių specialiųjų poreikių nustatymas) tiesiogiai susijusios su minėtų savivaldybės padalinių teikiamomis finansinėmis pagalbos priemonėmis, specialiųjų poreikių lygio nustatymu, socialinių paslaugų teikimu.

Pasitarimo dalyviai aptarė kylančias problemas institucijoms keičiantis elektroniniais duomenimis, galimybes dar labiau sumažinti asmenų su negalia administracinę naštą, numatė informacijos sklaidos būdus neįgaliesiems apie minėtų įstaigų veiklą ir teikiamas paslaugas.

NDNT ir savivaldybės atstovai susitarė dėl tolesnio bendradarbiavimo.


Skaityti toliau >
2014-09-03 NDNT kokybės vadybos sistema atitinka ISO reikalavimus

 

2014 m. rugpjūčio 26 d. tarptautinė sertifikavimo įmonė UAB „ DET Norske veritas“ atliko Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje (toliau – NDNT ) įdiegtos kokybės vadybos sistemos, atitinkančios standarto ISO 9001:2008 reikalavimus, persertifikavimo auditą. Sertifikavimo apimtis - neįgalumo lygio, darbingumo lygio, bendro pirminio specialiųjų poreikių, profesinės reabilitacijos paslaugų poreikio nustatymo ir kitų paslaugų, susijusių su negalia teikimas ir metodinės veiklos vykdymas.

Pagrindinės audito dėmesio sritys buvo NDNT vykdomos metodinės veiklos ir neatitikčių valdymo efektyvumas. Auditoriai NDNT įdiegtoje vadybos sistemoje neatitikčių nenustatė –ji atitinka standarto reikalavimus ir NDNT procedūras. NDNT išduotas tai patvirtinantis sertifikatas, kuris galioja iki 2017 m. rugpjūčio 31 d.


Skaityti toliau >
2014-07-24 Kuo skiriasi neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė nuo ženklo „Neįgalusis“?

 

Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė ir ženklas „Neįgalusis“ dažnai painiojami. Tačiau tiek jų įgijimo, tiek naudojimo sąlygos ir suteikiamos teisės skiriasi.

Kam gali būti išduota neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė ir skiriamasis ženklas „Neįgalusis“ atitinkamai nustato Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktoriaus įsakymu patvirtintas Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo tvarkos aprašas ir Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu patvirtintas Asmenų, turinčių teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“, nustatymo ir dokumento, patvirtinančio teisę naudoti ženklą „Neįgalusis“, išdavimo tvarkos aprašas. Jų naudojimo tvarką reguliuoja Kelių eismo taisyklės.


Skaityti toliau >
2014-05-15 Organizuojami mokymai gydytojams, rengiantiems siuntimus į NDNT

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba,  įgyvendindama 2014 m. veiklos plano priemones,  parengė mokymų asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) gydytojams siuntimų pildymo klausimais  programą ir mokymų planą.

Su programa ir planu galite susipažinti čia:                            

Mokymų ASPĮ gydytojams siuntimų pildymo klausimais programa

Mokymų ASPĮ gydytojams siuntimų pildymo klausimais planas .


Skaityti toliau >
 
Naujienų archyvas
Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

2010.Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema