2014 m. spalio 23 d., ketvirtadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 10,
03223 Vilnius,
tel.: 2333 320,
faks.: 2332 469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 831885
Šiandien: 318
Dabar: 14
 
Naujienos ir įvykiai
 
2014-10-22 Mokymai apie negalios vertinimo aktualijas ir perspektyvas

Š. m. spalio 22 ir 30 d. vyksta Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (toliau – NDNT) organizuojami mokymai „Tarptautinės funkcionavimo, neįgalumo ir sveikatos klasifikacijos nuostatų integracija į darbingumo, neįgalumo lygių ir specialiųjų poreikių nustatymo procedūras bei reabilitacijos specialistų praktinį darbą“.

Mokymuose neįgalumo ir darbingumo lygių bei specialiųjų poreikių nustatymą atliekantiems NDNT specialistams ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų gydytojams bus pristatyta įvairių šalių taikoma negalios vertinimų modelių įvairovė. Didžiausias dėmesys bus kreipiamas biopsichosocialiniam modeliui (prie kurio nuo medicininio palaipsniui  pereinama ir Lietuvoje) bei Tarptautinei funkcionavimo, neįgalumo ir sveikatos klasifikacijai. Mokymų dalyviai susipažins, kaip šis modelis ir minėtos klasifikacijos nuostatos taikomos praktiškai vertinant asmenų negalią.


Skaityti toliau >
2014-10-17 Įsibėgėja negalios vertintojų tobulinimo(si) kursai

Šiandien baigiasi pirmosios Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (toliau – NDNT) darbuotojų, atliekančių negalios vertinimus ir priimančios atitinkamus sprendimus, grupės kvalifikacijos tobulinimo(si) kursai „Funkcinės būklės vertinimas darbingumo ir neįgalumo ekspertizėje“. Mūsų šalyje nuo medicininio negalios vertinimo modelio pereinant prie biopsichosocialinio, ypač aktualus tampa asmens gebėjimo dalyvauti kasdienėje ir socialinėje veikloje kriterijus. Todėl mokymuose didelis dėmesys skirtas NDNT darbuotojų kvalifikacijos tobulinimui vertinant asmenų funkcinę būklę Lietuvos negalios nustatymo sistemoje diegiant Tarptautinę funkcionavimo, negalumo ir sveikatos klasifikaciją bei Pasaulinės sveikatos organizacijos ir Pasaulinio banko pranešimo apie negalią nuostatas. Kursai vyksta Kauno sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Reabilitacijos klinikoje.


Skaityti toliau >
2014-10-10 NDNT ir SODROS atstovai susitiko aktualiais bendradarbiavimo klausimais

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva ir Vilniaus teritorinių skyrių vedėjai susitiko su SODROS Vilniaus skyriaus direktoriaus pavaduotoju Arvydu Laurinaičiu ir Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Jolanta Pažarskiene.

Susitikimo metu SODROS atstovams pristatytas nuo šių metų vidurio įsigaliojęs naujas asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimynas, pildomas vertinant asmens darbingumo lygį. Įvedant šių faktorių vertinimą Lietuvoje nuo medicininio darbingumo vertinimo modelio palaipsniui pereinama prie biopsichosocialinio, kai atsižvelgiama ne tik į sveikatos ir organizmo funkcijų sutrikimus, bet ir į aplinkos sąlygas, socialinius veiksnius, kurie riboja asmens veiklą ir gebėjimą dalyvauti socialiniame gyvenime.

NDNT ir SODROS atstovai taip pat aptarė galimybes praplėsti keitimosi duomenimis, esančiais šių įstaigų informacinėse sistemose, aprėptį, tarėsi, kaip objektyviau nustatyti asmenų, sergančių ilgalaikio gydymo reikalaujančiomis ligomis, pvz., vėžiu, tuberkulioze, laikiną nedarbingumą ir negalią.


Skaityti toliau >
2014-05-19 NDNT direktorius Zdislavas Skvarciany dalyvavo ekspertų misijoje Azerbaidžane

 

Gegužės 19-23 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktorius dr. Zdislavas Skvarciany Baku, Azerbaidžano Respublikoje, dalyvavo vykdomoje ekspertų misijoje pagal 2014–2015 m. Europos Komisijos Techninės pagalbos ir informacijos mainų priemonę (Dvynių projektas „Parama Azerbaidžano socialinės apsaugos ir darbo ministerijai tobulinant medicininę – socialinę asmenų su negalia reabilitacijos sistemą“).

Šiuo metu Azerbaidžanas negalios nustatymo srityje vykdo plataus profilio reformą. Dr. Z. Skvarciany kartu su ekspertais iš Prancūzijos ir Vokietijos teikė konstruktyvias konsultacijas šios srities specialistams.


Skaityti toliau >
2014-05-15 Organizuojami mokymai gydytojams, rengiantiems siuntimus į NDNT

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba,  įgyvendindama 2014 m. veiklos plano priemones,  parengė mokymų asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) gydytojams siuntimų pildymo klausimais  programą ir mokymų planą.

Su programa ir planu galite susipažinti čia:                            

Mokymų ASPĮ gydytojams siuntimų pildymo klausimais programa

Mokymų ASPĮ gydytojams siuntimų pildymo klausimais planas .


Skaityti toliau >
 
Naujienų archyvas
Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

2010.Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema